VW Touran 1.6 TDI
број на понудата: 0003283
цена
7 900 EUR (со ДДВ)
 

Технички карактеристики
работна зафатнина
1 598 cm³
  моќност
105 КС
година
Декември 2010
  изминати километри
165 000 км
гориво
Дизел
  менувач
Мануелен
боја
сива мeталик
  број врати
4/5
погон
напред
   

Надворешност
Панорамски кров, Фарови за магла

Внатрешност
Имобилајзер, Централно заклучување, Електрика на прозори / Ел на ретровизори, Клима уред, Радио CD, Серво управувач, Борд компјутер, Кожен волан, Регулирање волан

Безбедност
ABS антиблокирачки систем на сопирачките, ESP електронска стабилизирачка програма, воздушни перничиња, ASR контрола на пролизгување, Задни светла за магла, Наслони за глава

Дополнителни информации

Прикажи
Име:
Email:
Телефон:
Прашање:Продавач
Порше Скопје

бул. Босна и Херцеговина 4
Скопје

тел: +389 2 603 733;
070 295 496
e-mail:
Лице за контакт: Дејан Илиоски

Сите понуди на дилерот (36)

Локација