Audi A6 2.0 TDI
број на понудата: 0003258
цена
13 900 EUR (со ДДВ)
 

Технички карактеристики
работна зафатнина
1 998 cm³
  моќност
136 КС
година
Декември 2009
  изминати километри
183 000 км
гориво
Дизел
  менувач
Автоматски
боја
бела
  број врати
4/5
погон
напред
   

Надворешност
Алуминиумски бандажи, Затемнети стакла, Фарови за магла, Xenon Фарови, Систем за чистење на фарови

Внатрешност
Имобилајзер, Централно заклучување, Електрика на прозори / Ел на ретровизори, Климатроник, Радио CD MP3, Помош при паркирање, Темпомат, Серво управувач, Мултифункционален волан, Борд компјутер, Кожен волан, Регулирање волан

Безбедност
ABS антиблокирачки систем на сопирачките, ESP електронска стабилизирачка програма, воздушни перничиња, ASR контрола на пролизгување, Задни светла за магла, Наслони за глава

Дополнителни информации

Прикажи
Име:
Email:
Телефон:
Прашање:Продавач
Порше Скопје

бул. Босна и Херцеговина 4
Скопје

тел: +389 2 603 733;
070 295 496
e-mail:
Лице за контакт: Дејан Илиоски

Сите понуди на дилерот (36)

Локација